utorok 16. septembra 2008

Zaľúbil som sa... opäť

Po úspešnej trase Qiuto – Bogota – Sao Paulo sme pristáli v Brazílii, kde nás čakalo niekoľko prekvapení – najprv to príjemné, že sme stretli AI – AIESEC International (čo je vedenie AIESECu celosvetovo – čiže naši šéfovia), ktorí boli veľmi fajn.
Druhé prekvapenie bolo, že ubytovanie a odvoz z letiska akosi padlo a museli sme o piatej ráno vymýšľať plán B. Vďaka AIESECárskym známostiam sme to však vyriešili veľmi rýchlo a o 10. sme už sedeli v dome ex-stážistu Santiaga pôvodom z Ekvádoru, ktorý nám navyše urobil sprievodcu a povodil nás po Sao Paule.
From Sao Paulo

Za tri dni sme prešli staré centrum, biznis centrum s veľa mrakodrapmi, navštívili sme katedrálu Sé, pozreli sme si Sao Paulo z výšky, videli sme naživo burzu (nie burza oblečenia ale taká s dolármi, kávou... nemáme na to iné slovo asi, ale anglicky je to stock market), pozreli sme si niekoľko múzeí, japonskú štvrť, okruh formuly 1 Interlagos a niekoľko krát sa poriadne najedli :)
Sao Paulo na mňa tak zapôsobilo, že som si ho pridal do svojho imaginárneho zoznamu miest, ktoré platonicky milujem (Praha, Helsinki, Kodaň). Neskutočné je to, že Sao Paulo je jedno z najväčších miest sveta a napriek tomu tam nebol chaos a stres ako by som bol býval očakával. Neviem to síce racionálne vysvetliť, ale prišlo mi veľmi mierumilovné a priateľské. Mám rád tento pocit...


Žiadne komentáre:

Nekupuj ale predávaj letenky!

Ako získať lacné letenky?

1.Založ si blog / alebo prevádzkuj vlastnú webstránku
2.Zaregistruj sa zadarmo na Pelikáne 3.Umiestni partnerský odkaz na svoju stránku alebo blog.
4.Klikni na svoj odkaz a získaj províziu za svoju vlastnú letenku
5.Zdieľaj "svoj" link medzi kamošmi (Cez mail, cez FB...) a inkasuj 4-5 Eur za každú predanú letenku.
6.Pelikán ti vyplatí provízie priamo na účet.

Registrácia...

... a ozaj - netreba mať firmu ani živnosť ani nič podobné :)
Posledný tip na záver: Pri vypĺňaní formulára narazíš na Referral ID = je to ID, pod ktorým budeš registrovaný a bude aj v tvojom partnerskom linku = odporúčam teda nedávať do neho svoje meno a pod. (ID ale môže byť hocičo - napr: 98765, abcdefg...)